Projenin Adı: İyileşme Hareketi

Projenin Amacı :
İyileşme Hareketi projesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin bir sonucu olan cinsel şiddet konusunu kapsamlı bir şekilde ele alarak, bireylerde bu konuda farkındalık yaratmayı, bilgilendirme ve destek sağlamayı, etkilenen bireylere yalnız olmadıklarını hissettirmeyi ve onları cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır.

Projenin Kapsamı: Hukuk, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet ve cinsel sağlık alanlarında çalışan uzmanlarla işbirliği yaparak cinsel şiddetle ilgili bilgilendirici kapalı oturumlar düzenlenmiştir. Bu oturumlarla cinsel şiddet konusunda kamuoyunun bilincini artırmayı ve etkin bir mücadele yürütmeyi amaçlamıştır.

Hedef Kitle: Bu proje, cinsel şiddete karşı önlem almak, bu konuda daha fazla bilgi edinmek ve güçlenmek isteyen herkesi hedeflemektedir.

Yolculuğumuz: İyileşme Hareketi projesi, 2021 yılının Ocak ayında, 10 farklı oturumda gerçekleştirilmiştir. Her oturumda, farklı uzmanlarla cinsel şiddet konusunda farklı başlıklar altında kapalı oturum içerisinde gerçekleştirilmiştir. Katılımcılar bu oturumlar sayesinde bilgi edinme ve sorularını uzmanlara yöneltme imkanı bulmuşlardır. Aynı zamanda cinsel şiddetle ilgili bilgilendirici ve kadınları güçlendiren içerikler KızBaşına’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştır.

Projenin Etkisi ve Kazanımları: Oturumları doğrudan takip eden katılımcılar, sosyal medya takipçilerimiz, bu proje aracılığıyla cinsel şiddet konusunda bilinçlenme ve farkındalık artırma fırsatı bulmuşlardır.

Proje Zaman Çizelgesi: Proje, 2021 yılında gerçekleştirilmiştir.

Nasıl bağlantı kurabilirsiniz? Proje hakkında daha fazla bilgi almak, etkinliklere katılmak ve destek olmak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.kizbasina.com Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da güncel etkinliklerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. 

tr_TRTurkish