Proje Adı: Benim STEAM İdolüm Projesi

Projenin Amacı: Benim STEAM İdolüm Projesi, kız çocuklarının ve gençlerin STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Beşeri İlimler ve Matematik) alanında çalışan rol modellerle buluşmasını ve onlara ilgi duydukları kariyerler hakkında istedikleri her şeyi sorabilme şansı sunmayı amaçlar. Aynı zamanda bu platform üzerinden STEAM alanlarına yatkınlıklarını keşfedebilir ve alanında başarılı kadınlar, farklı meslekler ve burslar hakkında bilgi edinebilirler. Proje, genç kızların gelecekteki meslek kararlarında ve üniversite tercihlerinde daha net adımlar izlemelerini desteklemek için hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir.

Projenin Kapsamı: Proje, kız çocukları ve gençler arasında STEAM alanında ilgi ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen bir platformdur. Avustralya Büyükelçiliği’nin desteğiyle hayata geçirilen proje, 80 rol modelin katılımıyla 500 katılımcıya ulaşarak 10,000’den fazla kullanıcıyı kapsamaktadır.

Hedef Kitle: Benim STEAM İdolüm Projesi, özellikle kız çocukları ve genç kızlar arasında STEAM alanlarına ilgi duyan herkesin faydalanmasını hedeflemektedir. Bu platform, gelecekte STEAM alanında bir kariyere adım atmak isteyen gençlerin, rol modelleriyle iletişime geçebileceği ve ilgi alanlarına uygun meslekleri daha iyi anlayabileceği bir ortam sunar.

Yolculuğumuz: Projenin başlangıcında, STEAM alanlarında başarılı ve ilham verici kadın rol modeller seçilmiş ve projeye katılmaları sağlanmıştır. Daha sonra, gençlerin kolaylıkla ulaşabileceği kullanıcı dostu bir platform oluşturulmuş ve içerisine STEAM Yatkınlık Testi gibi özel araçlar eklenmiştir. Gençler, bu test sayesinde STEAM alanlarına olan yatkınlıklarını keşfedebilirler. Aynı zamanda platformda, rol modellerle iletişim kurabilecekleri özel araçlar entegre edilmiş ve düzenli olarak STEAM alanlarıyla ilgili blog yazıları ve makaleler yayınlanmıştır.

Proje Zaman Çizelgesi: Proje, 2023 yılının Şubat ayında başlamış ve Temmuz ayında tamamlanmıştır.

Nasıl bağlantı kurabilirsiniz? Proje platformuna mysteamidol.kizbasina.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu platform aracılığıyla rol modellerle iletişime geçebilir, STEAM Yatkınlık Testi’ni çözebilir ve STEAM alanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

tr_TRTurkish