fbpx

KızBaşına Online Sanat Galerisi

KızBaşına Online Sanat Galerisi, sanatın gücüyle, kadına yönelik şiddet ve cinsiyet temelli eşitsizlik konularında farkındalık yaratan ana mücadeleye destek vermek amacıyla kurulmuştur. Kadın sanatçılardan oluşan üretim ağıyla, sanatçıların kadın dayanışması temalı eserlerini ürünleştirir ve satışını sağlar. Elde edilen gelirle kadın sanatçılara burs desteği sağlar, gelişim ve üretim ağına katılacak yeni sanatçılara destek olmak için fon yaratır. Satışlar Ankara genelinde 12 destekçi kafe ve yıl içinde açılan stantlar üzerinden gerçekleştirilir.

Siz de kadın sanatçılara destek olurken sanatın birleştiriciliği ve güçlendiriciliğini kanıtlamak için, KızBaşına Sanat Galerisi‘ni ziyaret edin!

SANATÇILARIMIZ

HİLAL ÖZDEMİR

1993 yılında Ankara’da doğan Hilal 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Grafik Bölümünü bölümünü bölüm ikinciliği ve fakülte üçüncülüğü ile bitirdi. Reklam sektöründeki çalışmalarının ardından kitap, dergi, plak festival ve konserler için illüstrasyonlar yaparak sanatı devam ettiriyor. Çalışmalarında önceliği ‘’içsel olanı ve onun ortak ifadesini’’ aramak.

KÜBRA GENÇ

Kübra Görsel İletişim Tasarımı bölümü 4.sınıf öğrencisi. illüstrasyon alannında çizimler yapmayı seviyor. Eğitimiyle kendisini geliştirip yenilikleri takip ediyor.

MERVE YİĞİT

1997 yılında Trabzon doğan Merve küçük yaşlarda boyayla tanıştı ailesinin desteği ile çeşitli kurslarda eğitim alıp lise eğitimini de güzel sanatlarda tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümünü kazandı. Kendini bu yolda geliştirip her işinin bir öncekinden daha iyi görmek istiyor.

GİZEM ESER

Ankara Üniversitesi Biyoloji alanında eğitim gören Gizem, Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde eğitimine devam etmekte. Hiç bir zaman hayatından çıkarmadığı çizimi hayatının odak noktasına koymaya ve hayatını çizimle birleştirmeye karar veren Gizem renkli çalışmalar yapmaya ve İllüstrasyon alanında kendini geliştirmeye devam ediyor.

ÇAĞLA AKPINAR

1994 Ankara doğumlu Çağla, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nden derece ile mezun oldu. Yoğun olarak karışık teknik ile kadın figürü ve portre çalışmaları yapan sanatçımız aynı zamanda duvar resimleri yapıyor ve yurtdışında çalışmalarına devam ediyor!

NAZLI IŞIK

1992 yılında Ankara’da doğan Nazlı, Gazi Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Arel Üniversitesinde Grafik Tasarımı yüksek lisansını tamamladı. Ankara’da bulunan Neva Art Tasarım akademisinde eğitim koordinatörü olarak çalışmalarına devam ediyor.

ÖYKÜ ÖNDER

1996 doğumlu, Koç Üniversitesi mezunu Öykü küçüklük yaşlarında elinden düşürmediği kağıt ve kaleme üniversite hayatının son yıllarında tekrar dönerek geleceğinde çizimin olduğu bir hayat kurabilmeyi amaçlıyor. Farklı uğraşlar ve tarzları denemeyi seven sanatçımız, hala kendini bulup geliştirme sürecinde ve bunun yanında da illüstrasyonla uğraşarak üretim döngüsü içinden çıkmamaya çalışmakta.

BEYZA EVLER

Akdeniz Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı bölümü 4. sınıf öğrencisi olan Beyza, çizgilerindeki özgünlüğüyle dijital, suluboya alanında kendisini geliştiriyor.