fbpx

KızBaşına Uluslarası Bir Projede Yer Alacak Oyun Tasarımcılarını Arıyor!

KızBaşına Uluslarası Bir Projede Yer Alacak Oyun Tasarımcılarını Arıyor!

Uluslararası güvenlik paradigması her geçen gün değişirken KızBaşına ekibi olarak Türkiye’de bir ilke imza atarak bu alanda görünürlüğe sahip olan kadınlar için harp oyunu uygulaması düzenliyoruz.

Türkiye’de savunma sanayi ve askeri yapı erkek egemen bir kariyer ortamı olup, genç kadınların kendilerine bu alanda yer bulmaya ikna etmek için çok az teşvik programı bulunmakta. Savunma sanayi hakkında yapılan araştırmalara göre sektörde kadın istihdamı %20-30 civarında olup; Türk Silahlı Kuvvetlerinde bu oran sadece %0,2-1,3. NATO’nun 2021 yılında gerçekleştirdiği “Women In The Armed Forces” raporunda görülüyor ki Türkiye’de kadınlar savunma sanayinin birçok alanında görevden hariç tutulmuş.

KızBaşına olarak toplumumuzu büyütmek ve geliştirmek için yenilikçi yollar arıyoruz, gelecekte kadının her alanda yerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle cinsiyet temelli eşitsizlik ile en çok karşılaşılan alan olan savunma sanayide kadının görünürlüğünü arttırmak için savunma alanında kariyer yapmayı hedefleyen öğrenci veya kariyerinin başında 17-30 yaş aralığındaki kadınları projemiz sayesinde desteklemeyi amaçlıyoruz.

Bu nedenle uluslararası Komuta Kadınlarda hibrit tehdit harp oyunu uygulaması projemizde bizlerle ücret dahilinde staj imkanı yakalayacak tasarım ekibimizi aramaktayız.

Projenin en önemli noktalarında rol oynayacak tasarım ekibinin iki temel amacı vardır:

1-      Kadın Liderler Komutada projesine dahil olacak 40 kişilik yarışmacı takımının seçim sürecinde oynanması için hazırlanacak oyun tasarımı

2-      Seçim sonrası oluşacak Kadın Liderler Komutada ekibinin yarışma sürecinde kazananın belirlendiği eleme oyunun tasarımı

Bu süreçte projemizin iş birliği kurumlarından birisi olan Imaginetic Simülasyon ve Tasarım Şirketi tarafından oyun tasarımı ekibine 5-6 hafta süresince eğitimler verilip proje sürecinde onlara bu alanda kendilerini geliştirmeleri için fırsat ve bütçe sunulacaktır.

 

Tasarım ekibine katılım başvurusu yapmak için şartlar:

–       Üniversite öğrencisi olup en az 2.sınıf olmak

–       Akıcı İngilizce seviyesine sahip olmak

–       Daha önce oyun tasarlamış veya bir oyunun tasarımına katkı sağlamış olmak

–       İletişim gücü kuvvetli ve takım çalışmasına ayak uydurabilmek

–       Yaratıcı bakış açısına sahip olmak

Tasarım Ekibinin Proje Süresince Sorumlulukları:

  • 20 haftalık proje süresince kendisine tanımlanacak sorumlulukları yerine getirmesi
  • Proje için tasarlanacak oyun için gerekli araştırmaları yapmak
  • Orjinal ve yenilikçi fikirler ile proje gelişimine katkıda bulunmak
  • Oyun tasarım aşamasında karar verilen her özelliğin gelişiminin takibini yapmak

 

Başvuru Formu