Güvenli İlişki Testi

Projenin Amacı: Güvenli İlişki Testi Flört Şiddeti Projesi, toplumda en sık karşılaşılan şiddet türlerinden biri olan flört şiddeti hakkında farkındalık kazandırmayı ve ilişkilerde güvensiz ve sağlıksız davranışların ayırt edilmesini artırmayı amaçlamaktadır. Kişiler ilişki içerisinde çoğu zaman flört şiddetine maruz kaldığının farkına varmayabilir, bu şiddet türü ile nasıl başa çıkabileceğinin billincinde olmayabilir ya da ilişki içerisinde şiddeti görmezden gelebilir. Flört şiddetinin tespit edilmesinin oldukça zor olmasından yola çıkarak bu proje ile romantik ilişkilerde sağlıklı tutum ve davranışları fark ettirmek ve sağlıksız iletişim hakkında farkındalık kazandırmak hedeflenmiştir..

Projenin Kapsamı: Proje kapsamında flört şiddetinin nasıl gerçekleştiğini ifade etmek, şiddet bahanesi olarak gösterilen sebepleri ortaya koymak, kişilerin ilişkilerinde sağlıklı olmayan yanları fark etmelerine olanak sağlamak ve güvenli bir ilişkide olması gereken tutum ve davranışların neler olduğunu anlatmak üzere herkese açık, erişilebilir, ücretsiz bir  güvenli ilişki testini ve  flört şiddeti rehberi tasarlanmıştır. 

Hedef Kitle: Bu projede hedef kitle ağırlıklı olarak 13-23 yaş arası gençler olmakla birlikte proje, tüm bireylere hitap etmektedir.

Yolculuğumuz: Güvenli İlişki Testi, ilişki içerisinde bulunan yeşil, sarı ve kırmızı bayrak olarak nitelendirilen sağlıklı, güvensiz ve tehlikeli davranışları ayırt edebilmek için hazırlanmış ve 47 sorudan oluşmaktadır. Kişinin verdiği cevaplara göre içinde bulunduğu ilişkide yaşadığı durumları ve karşılaştığı durum .

Projenin Etkisi ve Kazanımları: Güvenli İlişki Testi 50.000’den fazla kullanıcı tarafından çözülmüş olup Flört Şiddet Rehberi ise sosyal medyada yürütülen kampanyalar sonucunda milyonlarca kullanıcıya erişmiştir.

Proje Zaman Çizelgesi : Proje, 2020’de başlamış olup etkilerini hala sürdürmektedir. Güvenli İlişki Testi ve Flört Şiddeti Rehberi halen herkese açık, erişilebilir, ücretsiz olarak web sitemizde bulunmaktadır. 

Nasıl bağlantı kurabilirsiniz?

Proje hakkında daha fazla bilgi almak, etkinliklere katılmak ve destek olmak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.kizbasina.com.  Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da güncel etkinliklerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güvenli İlişki Testini çözmek için: https://www.kizbasina.com/guvenli-iliski-testi/

tr_TRTurkish