Project Name: Memelerimize Sağlık Projesi

Project Purpose:  Türkiye’de her yıl yaklaşık 20.000 kadına meme kanseri teşhisi konmaktadır. Memelerimize Sağlık Projesi ile meme kanseri ile ilgili farkındalığı artırmayı ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek hedeflenmektedir. Proje, özellikle meme kanserinden etkilenmiş veya risk altında olan kadınları bilgilendirme ve destekleme amacındadır.

Project Scope:  Bu proje, KızBaşına tarafından başlatılmış olup meme kanserinde erken tanının  ve elle muayenenin önemini vurgulamak üzere  herkese açık, ücretsiz, çok kapsamlı bir Meme Kanseri Erken Tanı Rehberi oluşturulmuştur. Rehberde, meme kanserinde erken tanının hayati bir önem taşımasından yola çıkarak düzenli muayene ve taramalar ile meme kanserini ileri aşamalara ulaşmadan önce tespit edilebilmesi için elle muayene tekniği ayrıntılı görsellerle açıklanmaktadır. Meme Kanseri Erken Tanı Rehberi’nin oluşturulmasının ardından, bu rehberin yaygınlaştırılması için markalarla ve üniversitelerle işbirliği kampanyası yapılmıştır. Yapılan sosyal medya kampanyaları ve işbirliği neticesinde QR kodlu stickerlar aracılığıyla Meme Kanseri Erken Tanı Rehberi milyonlarca kullanıcıya erişmiştir. Devamla, Memelerimize Sağlık sloganı ile Sens Essentials markasıyla yapılan işbirliğinde farklı meme figürlerinin nakışı bulunan crop top sütyenler tasarlanmıştır. Sense Essentials’ın ürünleriyle, KızBaşına’nın Meme Kanseri Erken Tanı Rehberini bir araya gelmesiyle oluşan bu işbirliği için gerçekleştirilen ürün çekimi Burcu Karademir tarafından gerçekleştirilmiştir. Ürün çekiminde yer alarak Deniz Dülgeroğlu, Elif Taştekne, Tuğçe Altuğ, Yasemin Yürük, Tuluğ Özlü, Yasemin Szawlowski, Dila Tarkan, Berrak Tüzünataç, Fatma Uruk, Aydan Sıvacı projeye destek olmuştur. Bu ürünlerin satışından elde edilen gelirin tamamı meme kanseri ile mücadele amaçlı çalışmaları desteklemek için kullanılmıştır.

Target Audience: Proje, tüm bireylere hitap etmektedir. 

Project Activities: Memelerimize Sağlık Projesi, 2022 yılında tamamlanmış olmakla beraber herkese açık detaylı ve kapsamlı bir kaynak olan Meme Kanseri Erken Tanı Rehberi ve toplumda farkındalık yaratmak için yürütülen çeşitli sosyal medya kampanyaları halen etkisini sürdürmektedir. 

Project Impacts: Memelerimize Sağlık Projesi kapsamında Meme Kanseri Erken Tanı Rehberi değerli sanatçıların katılımıyla milyonlarca kişiye ulaştı ve meme kanseri konusunda farkındalık yarattı. 

Başarı Hikayelerimiz : Projemiz, sosyal medyada geniş kapsamlı ilgi gördü.

Project Timeline: Proje, Ağustos 2022’de başladı. Ancak projenin etkisi ve farkındalığı hala devam etmektedir.

Nasıl bağlantı kurabilirsiniz? (Projede başvuru formu varsa veya website varsa burada yer verilir): 

To learn more about the project, participate in activities, and provide support, please visit our website: https://www.kizbasina.com/en/.  Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da güncel etkinliklerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Ayrıca Meme Kanseri Erken Tanı Rehberine ulaşmak için: https://www.kizbasina.com/meme-kanseri-erken-tani-rehberi/

en_USEnglish