Projenin Adı: Healing Movement

Projenin Amacı :
İyileşme Hareketi projesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin bir sonucu olan cinsel şiddet konusunu kapsamlı bir şekilde ele alarak, bireylerde bu konuda farkındalık yaratmayı, bilgilendirme ve destek sağlamayı, etkilenen bireylere yalnız olmadıklarını hissettirmeyi ve onları cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır.

Project Scope: Hukuk, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet ve cinsel sağlık alanlarında çalışan uzmanlarla işbirliği yaparak cinsel şiddetle ilgili bilgilendirici kapalı oturumlar düzenlenmiştir. Bu oturumlarla cinsel şiddet konusunda kamuoyunun bilincini artırmayı ve etkin bir mücadele yürütmeyi amaçlamıştır.

Target Audience: Bu proje, cinsel şiddete karşı önlem almak, bu konuda daha fazla bilgi edinmek ve güçlenmek isteyen herkesi hedeflemektedir.

Project Activities: İyileşme Hareketi projesi, 2021 yılının Ocak ayında, 10 farklı oturumda gerçekleştirilmiştir. Her oturumda, farklı uzmanlarla cinsel şiddet konusunda farklı başlıklar altında kapalı oturum içerisinde gerçekleştirilmiştir. Katılımcılar bu oturumlar sayesinde bilgi edinme ve sorularını uzmanlara yöneltme imkanı bulmuşlardır. Aynı zamanda cinsel şiddetle ilgili bilgilendirici ve kadınları güçlendiren içerikler KızBaşına’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştır.

Project Impacts: Oturumları doğrudan takip eden katılımcılar, sosyal medya takipçilerimiz, bu proje aracılığıyla cinsel şiddet konusunda bilinçlenme ve farkındalık artırma fırsatı bulmuşlardır.

Project Timeline: Proje, 2021 yılında gerçekleştirilmiştir.

How to Connect: To learn more about the project, participate in activities, and provide support, please visit our website: https://www.kizbasina.com/en/ Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da güncel etkinliklerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. 

en_USEnglish