Project Purpose: “Ayıptır Söylemesi”, toplumsal ayıpları ve tabuları konuşmak, tartışarak ve gülerek onları yıkmak amacıyla oluşturulmuş bir projedir. Her bölüm başka konuklarla farklı toplumsal ‘’ayıpları’’ masaya yatırıp keyifli bir sohbet etmek amaçlanmaktadır..

Project Scope: Toplumda söylemleri, değerleri, giyim tarzı, cinsel yönelimi ya da herhangi başka bir nedenle ötekileştirilen herkesin sorunlarını ortaya koyabileceğimiz “Ayıptır Söylemesi” isimli bir podcast oluşturulmuştur. Bu proje Nike-Hope Alkazar tarafından desteklenmiştir.

Target Audience: Bu proje, toplumsal normlara ve tabulara meydan okumak, onları anlamak veya bu tabuları yıkma amacı taşıyan her bireye yöneliktir.

Project Activities: Ayıptır Söylemesi, Mayıs 2021’de ilk bölümüyle Spotify’da başladı. Sonrasında Hope Alkazar’da kayıt aldığımız bölümlerimizi hem Spotify hem de YouTube’a yüklemeye başladık. Podcastimiz Spotify’da en çok dinlenen Podcastler listesinde ilk 50ye girdi.

Project Impacts: YouTube’da her bölümümüz en az 10.000 kişiye ulaştı. Seyircili bölümlerimize ise pek çok insan katılım sağladı.

Başarı Hikayelerimiz: Podcastimiz Spotify’da en çok dinlenen Podcastler listesinde ilk 50ye girdi.

Project Timeline: Proje, Mayıs 2021’de başladı ve hala devam etmekte.

Nasıl bağlantı kurabilirsiniz?: YouTube’daki bölümlerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz: 

Spotify’dan dinlemek isterseniz ise bu linke tıklayabilirsiniz: 

BÖLÜMLER

#AyıptırSöylemesi Zır Deliyiz #1 | Deniz Dülgeroğlu | @HOPE Alkazar

Her hafta farklı konuklarımızla başka bir “el alem” kaygısını masaya yatırmaya, birlikte gülmeye, ve toplumsal ayıpları kırmaya geldik! Yeni sezonda, HOPE Alkazar’da ilk konuğumuz Deniz Dülgeroğlu’yla birlikte; biraz terapiden, biraz ebeveynlerden, biraz da cinsel tabulardan bahsettik. Çok keyifli bir sohbet sizi bekliyor, yeni bölümler için abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın. Sizi seviyoruz!

#AyıptırSöylemesi Veganız #2 | Elif Taştekne | @HOPE Alkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da ikinci konuğumuz Elif Taştekne, bize vegan olma serüveninden ve girişimci bir kadın olmanın zorluklarından bahsetti.

#AyıptırSöylemesi Spor Yapıyoruz #3 | Yasemin Yürük | @HOPE Alkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da yeni konuğumuz Yasemin Yürük’le, müzik grubunun bir parçası olmaktan, spor eğitmeni olmaktan ve sosyal medyanın zorluklarından bahsettik. 

#AyıptırSöylemesi Başarılıyız #4 | Burcu Karademir | @HOPE Alkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da konuğumuz Burcu Karademir’le, fotoğrafçı olma serüveninden, farklı olmaktan ve başarıya giden yollardan bahsettik. 

#AyıptırSöylemesi Uslanmıyoruz #6 | Nova Norda | @HOPE Alkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da konuğumuz Nova Norda! Nova’yla toplumsal ayıplardan, şarkı yazmaya, ilişkilerden psikolojiye kadar bir çok şeyden bahsettik.

#AyıptırSöylemesi Gülüyoruz #7 | Özge Özel | @HOPE Alkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da konuğumuz Özge Özel! Özge’yle biraz gülmekten, biraz ilişkilerden, biraz da ayıplardan bahsettik.

#AyıptırSöylemesi Bilim İnsanıyız #1 | Melis Durası | @HOPE Alkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da 3. sezonun ilk bölümünde Melis Durası ile birlikteyiz! Günlük hayatında birçok mesleği beraber götüren ve aynı zamanda bilim insanı olan Melis Durası ile birlikte mesleklerin toplumsal normlarını konuşuyoruz.

#AyıptırSöylemesi Tampon Kullanıyoruz #2 I Yasmin Balta I @hopealkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da 3. sezonun ikinci bölümünde Yasmin Balta ile birlikteyiz! Yasmin ile sosyal medya serüveninden, karşılaştığı tepkilerden ve en önemlisi tampon kullanmaktan bahsediyoruz.

#Ayıptır Söylemesi #3 Anda kalmak ruhu ve bedeni besler. IArzu ÖzevI @hopealkazar

Bu hafta HOPE Alkazar’da 3.sezonun üçüncü bölümünde Arzu Özev ile birlikteyiz! Arzu ile meditasyon, travmalardan ve iyileşme süreçlerinden bahsediyoruz.

en_USEnglish