5000 | VOLUNTEERS

34 | PROJECTS

11 | AWARDS

KızBaşına'ya Katıl

KızBaşına, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dayalı şiddet türlerini azaltma amacıyla çalışan bir sosyal sorumluluk platformudur. Siz de KızBaşına’ya katılarak ilgi alanlarınız ve becerileriniz doğrultusunda kendinizi geliştirebilir ve projelerimizde çalışma fırsatı bularak toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadelede bize destek olabilirsiniz!

Ekibimize;
• KızBaşına’nın değerlerini temsil eden ve amacına katkıda bulunmak isteyen,
• İletişimi kuvvetli, KızBaşına hedeflerine uygun içerikleri doğru aktarabilen,
• Ekip çalışmasına yatkın,
• Toplumsal cinsiyet eşitsizliğini önlemek için yeni projeler üretmeye hevesli takım arkadaşlarını bekliyoruz.

Not: Başvurulara ekip içerisindeki ihtiyaç durumuna göre dönüş yapılacaktır.

Çağrı Formları

KızBaşına Bülteni ile Dünya’dan haberlere ve KızBaşına ekibi olarak projelerimizdeki güncellemeleri öğrenmek ister misin? Hadi hemen bültenimize kaydol!

Gönüllülük Görevleri Nelerdir?

KızBaşına gönüllüsü olarak çok çeşitli roller üstlenerek toplumda olumlu bir değişiklik yaratabilirsin. Proje ekiplerinde yer alarak, yeni inisiyatiflerin planlanmasına ve yönetilmesine yardımcı olabilir, araştırmalar yapabilir, farkındalık yaratan etkinlikler ve kampanyalar düzenleyebilirsin. Ayrıca, sosyal medya ekibimizde yer alarak, dijital platformlarda kuruluşumuzun sesini daha da büyük bir kitleye duyurmamıza yardımcı olabilirsin. Sosyal medya ekibinde, bilgilendirici içerikler üreterek, kamuoyunu bilinçlendirebilir ve kadın hakları konusundaki önemli gelişmeleri gündeme taşıyabilirsin. Bunun yanı sıra, gerek yerinde gerekse online olarak düzenlenecek atölye ve eğitim çalışmalarına katılabilirsin.

Gönüllülük Prensipleri Nelerdir?

KızBaşına içerisinde ortaya konulan değer ve emek KızBaşına adıyla birlikte kalıcı hale gelir. Kolektif hale gelen değerler ve emekler KızBaşına’nın temellerini oluşturur ve onu güçlendirir. Üyeler/gönüllüler, emekleri ve ortaya koyduğu değer ile KızBaşına‘da kalıcı hale gelir. Bu emeğin aksaması ile doğacak zarar ise ilk olarak üyelerin/gönüllülerin kendi maneviyatı çerçevesinde KızBaşına’da yarattığı değere zarar verecektir.

KızBaşına aktif veya geçmiş üyelerinin/gönüllülerinin ötesinde ayrı bir olgu olarak varlık kazanmış bir oluşum ve değerler birliğidir. KızBaşına, kendisine inanan veya kendisinden bir faaliyet bekleyen ya da buna muhtaç olan kişilere karşı sorumludur.

KızBaşına yalnızca belli bir dönemin aktif üyeleri ile gelişmemiştir, aksine zamana yayılarak yüzlerce insanın emeğiyle yoğrulmuş bir varlıktır. Dolayısıyla her zaman için KızBaşına’nın öncesi ve sonrası olacaktır. Yaratılan değer çerçevesinde her zaman için önceki ekiplere ve sonraki ekiplere karşı sorumlu olunacaktır.

KızBaşına ve KızBaşına ekibinin işleyişine dair yönergelere ve ekip sorumlularının talimatlarına özenle uyulması önemlidir.

KızBaşına bünyesinde yürütülen ekip veya proje toplantıları ile önemli etkinliklere sürekli ve aktif katılım göstermek veya bu anlamda içten bir çaba göstermek sorumluluğu mevcuttur.

Who is KızBaşına (Just a Girl)?

Play Video

Find where you belong

Basında "KızBaşına"


ODTÜ Öğrencilerinin Uluslarası Başarısı

Kız Başına (Just a Girl) is a social responsibility platform in Turkey that works to reduce forms of violence based on gender inequality. By joining KızBaşına, you can develop yourself according to your interests and skills and, by finding opportunities to work on our projects, you can support us in our fight against gender-based violence.

en_USEnglish